Aktualności

powrót do listy

ŚWIĄTECZNE DOKUMENTY W ITVN EXTRA

Polecane |
ŚWIĄTECZNE DOKUMENTY W ITVN EXTRA
SWIETA BEZ MADE IN CHINA   Foto: SCORPION TV

ŚWIĄTECZNE DOKUMENTY W ITVN EXTRA

Świąteczne zakupy, smakowite wypieki, przepiękne dekoracje. Tegoroczne święta w ITVN Extra będą obfitować w doskonałe filmy dokumentalne dla całej rodziny. Ich autorzy opowiedzą m.in. o tym, jak przeżyć je bez chińskich wyrobów, co zjeść, będąc w Paryżu, kim właściwie jest Święty Mikołaj i jak stworzyć zapierającą dech w piersiach iluminację. Wszystkich widzów, którzy razem z nami planują spędzać te wyjątkowe dni zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na pierwszy dzień świąt.

O godz. 15.00 (CET – Berlin, Paryż), 15.00 (CST – Chicago) i 16.00 (EST – Nowy Jork) podpowiemy, jak przeżyć miesiąc bez produktów wyprodukowanych w Chinach zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Twórcy dokumentu „Święta bez Made in China” namawiają pewną amerykańską rodzinę do udziału w eksperymencie – przez miesiąc muszą żyć bez chińskich wytworów. Czy to zadanie jest wykonalne? Chińskie produkty są praktycznie w każdym domu. Większość stanowią przedmioty codziennego użytku, trudno więc wyobrazić sobie bez nich życie. Szczególnie niemożliwe wydaje się to w momencie kupowania prezentów na Święta Bożego Narodzenia. Wszelkiego rodzaju elektroniczne urządzenia i gadżety są świetnym wyborem dla bliskich.

Natomiast kolejny dokument „Słodka strona Paryża” ukazuje stolicę Francji od nieznanej wcześniej strony – widzowie poznają słodkości, które tam powstają. O sekretach paryskich smakołyków opowiedzą artyści w cukierniczym fachu, którzy całe serce wkładają w przygotowanie słodyczy. Dzięki filmowi dowiedzą się Państwo, jakie przysmaki można spotkać w mieście nad Sekwaną. Które z nich są najbardziej lubiane przez kupujących? Jak powstają przepyszne arcydzieła, zdobywające rzesze fanów? Zachęcamy do oglądania o godz. 15.55 (CET), 15.55 (CST) i 16.55 (EST).

Następnie o godz. 16.45 (CET), 16.45 (CST) i 15.45 (EST) opowiemy o jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia – Świętym Mikołaju. Skąd wzięła się jego legenda i jak zmieniała się w czasie? Prawdziwy Mikołaj był biskupem Miry i słynął z rozdawania swego majątku ludziom biednym i chorym. Dwudziesty wiek przyniósł jednak inny obraz tej postaci. Zaczęto go sobie wyobrażać jako dobrodusznego i jowialnego staruszka, który w wigilijną noc odwiedza wszystkie dzieci i zostawia im pod choinką prezenty. Jak zaszła ta zmiana? Kto miał na nią największy wpływ? I kim tak naprawdę jest tytułowy bohater? W filmie „Legendy o Świętym Mikołaju” zastanawiają się nad tym naukowcy z wielu dziedzin, ale także… dzieci, które w okresie świąt najbardziej przecież na niego czekają.

Chwilę później David Richards spróbuje pobić swój własny rekord Guinessa w największej iluminacji świątecznej. Czy uda mu się zainstalować ponad milion lampek? W 2013 roku bohater dokumentu „Rekordowa Gwiazdka” trafił do Światowej Księgi Rekordów. Udało mu się wówczas zamontować na swoim rodzinnym domu iluminację z ponad pięciuset tysięcy światełek. Praca nad tym zajęła mu wiele tygodni, efekt jednak był zachwycający i niezwykle piękny. Rok później Richards podejmuje wyzwanie pobicia tego wyczynu. Tym razem jednak jego ambicje są większe – chce udekorować ponad milionem choinkowych lampek centrum Canberry, stolicy Australii. Mają one stworzyć niezwykłą i zapierającą dech w piersiach iluminację. Czy uda się ustanowić nowy wynik? O tym przekonają się Państwo, oglądając ITVN Extra o godz. 17.35 (CET), 17.35 (CST) i 18.35 (EST). Zapraszamy!

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORÓW

APETYT NA ŻYCIE W ITVN EXTRA
Następny artykuł:

APETYT NA ŻYCIE W ITVN EXTRA

tvnpix