Aktualności

powrót do listy

PREMIEROWE SERIE BAJKOWE W ITVN EXTRA

Polecane | Programy |
PREMIEROWE SERIE BAJKOWE W ITVN EXTRA
DZIELNY LEW ERYK  Foto: Flat Foot Films

PREMIEROWE SERIE BAJKOWE W ITVN EXTRA

ITVN Extra doskonale wie, że najmłodsi widzowie są bardzo ciekawi przygód nowych bohaterów i chętni do śledzenia ich losów. Zatem specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy wyjątkowe serie bajkowe, które malców z pewnością zachwycą pięknymi animacjami i oczarują barwnymi postaciami. Rodzice będą również zadowoleni, ponieważ wybrane przez nas pozycje niosą wartości edukacyjne oraz wychowawcze. Zapraszamy do ITVN Extra!

W każdą niedzielę od 11 września o godz. 9.55 (CET – Berlin, Paryż, CDT – Chicago) i 10.55 (EDT – Nowy Jork) drugi sezon animacji „Dzielny Lew Eryk” pomoże dzieciom zrozumieć takie problemy jak: dzielenie się z innymi, czekanie na swoją kolej, czy samodzielność. Bohaterem bajki jest mały Lew Eryk, który właśnie został przedszkolakiem. Teraz musi zmierzyć się z nową sytuacją, odnaleźć w obcym środowisku oraz w grupie rówieśniczej. Seria oswaja najmłodszą widownię z sytuacjami, z którymi spotykają się na co dzień w przedszkolu, dlatego akcent tematyczny został przeniesiony na umiejętności społeczne i rozwijanie empatii. Bajka uczy zgodnej współpracy pomimo różnic, ale także stawiania innym granic i obrony. Jej celem jest pokazanie, jak radzić sobie z trudnościami, jakie mogą pojawiać się w kontakcie z kolegami.

Z kolei cykl „Przytul mnie”, który będziemy emitować w ITVN Extra w soboty od 24 września o godz. 10.10 (CET – Berlin, Paryż, CDT – Chicago) i 11.10 (EDT – Nowy Jork) udowodni, że czasem jeden serdeczny gest może diametralnie zmienić dzień bliskiej osoby. To chwytająca za serce i zarazem zabawna historia dwóch niedźwiedzi – ojca i syna – wypełniających każdy dzień leśnymi wędrówkami, rozmowami i przede wszystkim przytulaniem. Wybrana przez nich aktywność okazuje się najlepszym pomysłem na spędzenie czasu razem. Po drodze bohaterowie spotykają różne zwierzęta, ale wspólny uścisk spaja ich rodzinną zażyłość. Ta opowieść z pewnością dostarczy rodzicom i dzieciom wielu okazji do śmiechu, do rozmowy o relacjach z ludźmi, których znamy i do wielu spontanicznych objęć. Bez zbędnego przegadania i zwrotów fabuły, serial mówi w przekonujący sposób o tym, co ważne.

Natomiast w niedziele od 25 września o godz. 10.10 (CET – Berlin, Paryż, CDT – Chicago) i 11.10 (EDT – Nowy Jork) Masza i Niedźwiedź” zaprezentują cienie i uroki głębokiej sympatii, pokażą niesamowitą więź dającą ratunek w najtrudniejszych momentach życia. Seria stanowi nowoczesną interpretację popularnej rosyjskiej baśni o przygodach zagubionej w lesie dziewczynki. Zabawna bajka uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych przybliża szalone perypetie niesfornej Maszy i jej nietypowego powiernika, poczciwego Niedźwiedzia. Ich przyjaźń stanowi metaforę relacji między ciekawskim dzieckiem o chłonnym umyśle, a wielkim, nieznanym światem. Tytułowa postać, zupełnie nieświadomie, wykonuje kroki wywołujące lawinę nieszczęść. Z opresji ratuje ją oczywiście kochany miś. On mimo niesforności swojej przyjaciółki wiele traci, ale i zyskuje. Co spsoci główna bohaterka? Odpowiedź tylko w ITVN Extra!

 

MATERIAŁY ITVN

PROJEKT INNOWACJA – 3 SEZON
Następny artykuł:

PROJEKT INNOWACJA – 3 SEZON

tvnpix