Aktualności

powrót do listy

ITVN EXTRA DLA DZIECI

Polecane | Programy |
ITVN EXTRA DLA DZIECI
DetektywLodyga  Foto: ©MiniMini+

ITVN EXTRA DLA DZIECI

Nowe umiejętności, nieznane słowa, ciekawostki, zagadki i nowinki. Nasze programy dla dzieci to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim nauka. Już od września ruszamy z nową porcją edukacyjnych serii, w których znajdą się m. in. „Przygody Rosie”, „Teletoon + Play”, „Detektyw Łodyga”, „Meme i obce słowa”, oraz „Chcę umieć”. Zapraszamy na wspólne zdobywanie wiedzy przez zabawę w każdą sobotę i niedzielę do ITVN Extra!

Jesienią na antenie ITVN Extra nasi najmłodsi widzowie będą mieli szansę śledzić dalsze losy Rosie. Rezolutna dziewczynka żyje w pięknym ogrodzie wraz przyjaciółmi. Razem poznają świat, bawią się i uczą. Oprócz tego bohaterowie animowanej serii „Przygody Rosie” muszą rozwikłać różne zagadki… Wspólne łamigłówki ukażą wartość ich prawdziwej przyjaźni i niesamowitej więzi. Co ciekawego odkryją podczas zabawy? Na to pytanie odpowiemy w każdą sobotę o godz. 10.20 (CET – Berlin, Paryż), 10.20 (CDT – Chicago) i 11.20 (EDT – Nowy Jork).

A już 2 września o godz. 9.45 (CET), 9.45 (CDT), 10.45 (EDT) rozpoczniemy nowy sezon programu „Teletoon +Play”. W każdym odcinku młodzi widzowie poznają ciekawostki, nowinki, reportaże oraz raporty ze świata gier i nowych technologii. Dzięki tej produkcji nastolatkowie dowiedzą się wszystkiego o tym, co ich najbardziej interesuje. Obejrzą najświeższe informacje na temat gier wideo, innowacyjnych technologii, wyjątkowych gadżetów oraz praktycznych, a czasem zaskakujących aplikacji. Twórcy programu dotrą z kamerą do najważniejszych imprez związanych ze światem komputerów. Co sobotę pojawią się również rozmowy z ekspertami, wywiady z twórcami gier i programów, umożliwiając stworzenie własnej gry amatorom. Tego nie można przegapić!

Z kolei w niedziele od 3 września o godz. 10.45 (CET), 10.45 (CDT) i 11.45 (EDT) wszystkie dzieci zapraszamy na premierę edukacyjnej serii „Detektyw Łodyga”. Co tydzień Eugeniusz razem z dwójką przedszkolaków, Tosią i Frankiem, rozwiąże trudne zagadnienia dotyczące różnych zjawisk naukowych. Wspólnie przeprowadzą małe eksperymenty i stworzą przepisy, np. na niezbyt groźne tsunami, butelkowe tornado czy lawinę z cukru pudru. Jakie będą wyniki tych doświadczeń? O tym już wkrótce w ITVN Extra!

Na naszej antenie nie mogło zabraknąć również przesympatycznej kózki Meme. Dlatego w niedziele od 10 września o godz. 10.10 (CET), 10.10 (CDT) i 11.10 (EDT) razem z Panem Emilem, właścicielem biura rzeczy znalezionych oraz znajomymi dziećmi, odkryją znaczenie obcych słów takich jak entuzjazm, kompromis, czy tolerancja. Na wspólne zdobywanie wiedzy z programem „Meme i obce słowa” zapraszamy naszych najmłodszych widzów do ITVN Extra.

Natomiast nowych umiejętności, czyli czesania włosów, zakładania butów czy gry w piłkę maluchy będą miały szansę nauczyć się podczas oglądania „Chcę umieć” w każdą niedziele od 24 września o godz. 9.45 (CET), 9.45 (CDT), 10.45 (EDT). W każdym odcinku programu przedszkolaki zostaną zachęcone do podejmowania prób nauczenia się nowej, przydatnej w codziennym życiu kompetencji. Wszystkich wskazówek, jak prawidłowo postępować podczas wykonywania określonych czynności, udzielą starsze dzieci. Dodatkowo zaprezentujemy proste animacje, które ułatwiają i utrwalą prawidłowy sposób wykonania tego, co zostało zaprezentowane w danym odcinku.

Na programy, który uczą samodzielności i wspierają rodziców w procesie wychowawczym zapraszamy do ITVN Extra!

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

BILANS
Następny artykuł:

BILANS

tvnpix