Aktualności

powrót do listy

ANDRZEJ SOŁTYSIK PRZEDSTAWIA – CYRK

Polecane | Programy |
ANDRZEJ SOŁTYSIK PRZEDSTAWIA – CYRK
ANDRZEJ SOLTYSIK PRZEDSATWIA TVN MICHAL LICHTANSKI 1.jpg 

ANDRZEJ SOŁTYSIK PRZEDSTAWIA – CYRK

Świat cyrku wypełniony postaciami jak z baśni fascynuje swą europejską publiczność od średniowiecza. W jaki sposób motyw tego niezwykłego widowiska wykorzystują twórcy filmowi? Odpowiedzi na to pytanie udzieli prowadzący program „Andrzej Sołtysik przedstawia – cyrk” w czwartek 28 lipca o godz. 21.00 (CET – Berlin, Paryż), 21.00 (CDT – Chicago) i 22.00 (EDT – Nowy Jork) . Zapraszamy!

Po raz pierwszy kino zainspirowało się cyrkiem w 1927 roku. Tod Browning zanim rozpoczął swoją karierę filmową pracował na scenie razem z przestępcą, który przebrany za akrobatę ukrywał się przed policją. Te osobiste przeżycia skłoniły reżysera do stworzenia genialnego filmu „Demon cyrku” wpisanego na listę 1001 produkcji, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Inny temat porusza Francis Lawrence w ekranizacji „Woda dla słoni”. Pokazuje on zatrważający proces tresury tytułowych bohaterów i ich cierpienie. Młode zwierzęta przykuwane są do krótkiego łańcucha wbitego w ziemię przy pomocy metalowego gwoździa. Ból, który temu towarzyszy stworzenia zapamiętują na cale życie, co pozwala kontrolować je, gdy dorosną. Jakie inne wątki przybliżają twórcy filmów rozgrywających się na planie cyrku? Zapraszamy do oglądania „Andrzej Sołtysik przedstawia – cyrk” w ITVN Extra.

Więcej informacji na www.itvnextra.pl

MATERIAŁY TVN FABUŁA

ŚWIAT
Następny artykuł:

ŚWIAT

tvnpix