WIELKA WOJNA NA WSCHODZIE

WIELKA WOJNA NA WSCHODZIE
Niepodległościowe organizacje podziemne, rozbrajanie obcych wojsk i przejmowanie władzy po 123 latach zaborów - polska seria dokumentalna „Wielka Wojna na Wschodzie” prezentuje dzień po dniu przebieg starć zbrojnych między Polakami i bolszewikami. Na kolejne odcinki tego pasjonującego serialu fabularyzowanego zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 14.55 (CET – Berlin, CDT - Chicago) i 15.55 (EDT – Nowy Jork) do ITVN Extra.
Do pierwszego starcia armii polskiej i bolszewickiej dochodzi 14 lutego 1919. W tym dniu rozpoczyna się niewypowiedziana wojna z Rosją. 18 sierpnia ma miejsce Bitwa warszawska, jedno z największych zwycięstw w polskiej historii. Walki pod Warszawą zupełnie zmieniają dotychczasowy bieg zdarzeń w wojnie z bolszewikami. Rozpoczynają się masowe poddania „Czerwonych” do polskiej niewoli…
Wojna kończy się w marcu 1921 roku podpisaniem traktatu ryskiego, w którym Rosja zgadza się między innymi na zapłacenie ogromnego odszkodowania stronie polskiej. Nasz kraj do dzisiaj jednak nie otrzymał żadnej formy rekompensaty. Wszystkich miłośników historii oraz tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o czasach marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszamy do ITVN Extra!
TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA