Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

KOSMICZNE KOLONIE

Polecane | Programy | Dokumenty |
KOSMICZNE KOLONIE
KOSMICZNE KOLONIE  Foto: ESPRESSO TV

KOSMICZNE KOLONIE

„Kosmiczne kolonie” to oszałamiająca mini-seria, która pokazuje wszystkie aktualne projekty kolonizacji kosmosu. Na odkrywanie świata zapraszamy w każdy wtorek od 30 października o godzinie 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CDT – Chicago), 20.10 (EDT – Nowy Jork)

KOSMICZNE KOLONIEKOSMICZNE KOLONIE
Foto: ESPRESSO TV
KOSMICZNE KOLONIEKOSMICZNE KOLONIE
Foto: ESPRESSO TV

Życie ludzkie nie przetrwa na Ziemi na zawsze. Ostatnie odkrycia wody na biegunach Księżyca i lodu na Marsie zachęciły instytucje do prowadzenia projektów osiedlania się na powierzchni Księżyca lub czerwonej planety.

Dokument bada wyzwania, jakie wiążą się z życiem poza Ziemią: niska grawitacja, brak atmosfery, skrajne temperatury i narażenie na promieniowanie kosmiczne. Pomimo zagrożeń istnieją już projekty w toku, takie jak ESA Moon Village. NASA i SpaceX prowadzą projekty osiedlania ludzi na Marsie. Jednak możliwość życia na tej planecie jest skomplikowana z powodu ogromnej odległości od Ziemi. Loty kosmiczne trwają od sześciu do dziewięciu miesięcy, a ekspozycja na promieniowanie kosmiczne i zerowa grawitacja mogą okazać się śmiertelne dla astronautów.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

WITAJ ŚWIECIE
Następny artykuł:

WITAJ ŚWIECIE

tvnpix