Aktualności

powrót do listy

DZIEŃ ZIEMI

Polecane | Programy |
DZIEŃ ZIEMI
DZIEŃ ZIEMI  Wideo: TVN

DZIEŃ ZIEMI W ITVN EXTRA

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji działacze i stowarzyszenia ekologiczne organizują różnego rodzaju akcje, manifestacje, konferencje i pokazy. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na środowisko naturalne i problemy związane z wyczerpywaniem się wody, zmianą klimatu, czy wymieraniem chronionych gatunków. Kanał ITVN Extra nie pozostaje obojętny na zagrożenia jakie niesie cywilizacja i w tym dniu przygotował szereg dokumentów ukazujących piękno naszej planety oraz skuteczne metody dbania o nią. Zachęcamy do wspólnego działania! 

SŁONECZNY LOTSŁONECZNY LOT
Foto: BERTRAND PICCARD

Przez całą sobotę będą mieli Państwo okazję zobaczyć kilka odcinków francuskiego serialu dokumentalnego pt. „Eloa”. W tej serii autorzy dokumentu starają się pokazać, jak ważna dla całej planety jest woda i co robić, by zapobiec wszelkim zagrożeniom, które mogą mieć na nią zły wpływ.

Z kolei o godz. 14.35 (CET – Berlin, Paryż), 14.35 (CDT – Chicago) i 15.35 (EDT – Nowy Jork) wyemitujemy film, opowiadający o życiu Bertranda Piccarda, szwajcarskiego podróżnika, dokonującego niezwykłych wyczynów. W 1999 roku mężczyzna osiągnął sukces, którym zachwycił cały świat. Wraz z Brianem Jonesem, lotnikiem, odbył podróż dookoła świata… balonem. Mimo tego Piccard nie spoczął na laurach i nadal poszukiwał kolejnych sposobów, by podjąć nowe wyzwania. Postanowił po raz kolejny wzbić się w powietrze - tym razem samolotem, napędzanym energią słoneczną. W tym pasjonującym dokumencie „Bertrand Piccard - słoneczny lot” widzowie zobaczą przygotowania bohatera filmu do tego lotu oraz konstrukcję jego maszyny. 

PROJEKT WYSPAPROJEKT WYSPA
Foto: EQUINE PRODUCTION

Innego wyzwania podejmuje się treserka koni - Emma Massingale. Kobieta na cały miesiąc wyprowadza się na piękną, bezludną wyspę, gdzie tresuje konie. Film „Projekt wyspa” jest dokumentacją jej pracy z dwoma kucykami, które nigdy nie miały do czynienia z ludzkimi metodami wychowania. Bohaterka na wyspie nie ma  żadnych udogodnień, dlatego przeżywa tam ciężkie chwile. Mimo wszystko każdego dnia widać jej miłość, poświęcenie i oddanie zwierzętom. Czy uda jej się osiągnąć swój cel? O tym przekonają się Państwo, oglądając ITVN Extra o godz. 15.50 (CET – Berlin, Paryż), 15.50 (CDT – Chicago) i 16.50 (EDT – Nowy Jork).

Chwilę później bohaterowie dokumentu „Farmerzy przyszłości” udowadniają, że rolnictwo wkrótce przeniesie się do wielkich miast. W jaki sposób wynalazcy planują posadzenie ogrodów i zbóż na dachach wieżowców? Te przełomowe pomysły mogą także zrewolucjonizować myślenie o zasobach naturalnych i ekologii. Zapraszamy do oglądania dokumentu o godz. 17.05 (CET – Berlin, Paryż), 17.05 (CDT – Chicago) i 18.05 (EDT – Nowy Jork).

Na koniec zaprezentujemy zachwycający pięknymi zdjęciami film, opowiadający historię góry Mount Todagin, położonej w Kanadzie. Dokument „Zapisane w kamieniu” przedstawia życie i środowisko naturalne parku krajobrazowego, w którym znajduje się szczyt. Interesującym aspektem tej niezwykłej produkcji są również spostrzeżenia pracowników na temat wyjątkowego gatunku owiec, zamieszkujących ten górzysty teren. Jakie inne skarby kryje to miejsce? Zachęcamy do oglądania o godz. 18.20 (CET – Berlin, Paryż), 18.20 (CDT – Chicago) i 19.20 (EDT – Nowy Jork).

Na podróż po niezwykłych zakątkach naszej planety oraz garść wiedzy na temat dbania o nią zapraszamy do ITVN Extra!

ITVN EXTRA. WITAJ W ŚWIECIE BEZ FIKCJI
Następny artykuł:

ITVN EXTRA. WITAJ W ŚWIECIE BEZ FIKCJI

tvnpix