Aktualności

powrót do listy

DEFACTO

Polecane | Programy |
DEFACTO
DEFACTO  Foto: TVN / TOMEK KORDEK

DEFACTO

„DeFacto” to seria łącząca naukę z rozrywką. Czym jest sztuczna inteligencja? Dlaczego ludzie lunatykują? Czy można zapewnić sobie długowieczność? Na te i wiele nurtujących ludzi pytań naukowcy starają się odnaleźć odpowiedzi od lat. W tym programie podzielą się z widzami swoimi odkryciami. Zachęcamy do oglądania programu w każdy piątek o godzinie 17.55 (CET – Berlin, Paryż), 17.55 (CDT – Chicago) i 18.55 (EDT – Nowy Jork) w ITVN Extra.

DeFacto” wprowadza widza w świat zagadek oraz ciekawych eksperymentów naukowych. Tym razem, specjalnie na potrzeby programu, przeprowadzone zostaną dodatkowe testy. Już w pierwszych odcinkach sprawdzimy, czy gołąb może być szybszy od samochodu i jak stworzyć burzową chmurę. Opowiemy też, jak produkuje się farby do wnętrz. A to dopiero początek...

W kolejnych odcinkach odpowiemy m.in. na pytanie, czy można wzbić się w powietrze bez skrzydeł, czyli jak działają balony. Pokażemy także, skąd bierze się musztarda, jak w ułamku sekundy przenieść się na czarny ląd oraz jak powstaje deszcz i czy naprawdę pachnie? Oprócz tego zweryfikujemy, ile rzeczywiście kalorii zawiera makaron. Przekonamy się ponadto, na czym polega kite-surfing łączący ze sobą dwa żywioły: wodę i powietrze. Zapraszamy do ITVN Extra!

MATERIAŁY TVN

ŚWIAT
Następny artykuł:

ŚWIAT

tvnpix