WYWIAD: DOROTA SZELĄGOWSKA

DOROTA WAS URZADZI_TVN PIOTR MIZERSKI 8
DOROTA WAS URZADZI_TVN PIOTR MIZERSKI 8

WYWIAD Z DOROTĄ SZELĄGOWSKĄ

Dorota Szelągowska, dziennikarka i projektantka wnętrz. Autorka takich programów jak: DOROTA WAS URZĄDZI, HOTELOVE iDOMY GWIAZD. Mówi o swojej pracy, o polskim designie oraz o tym jak zmienia się świadomość aranżacji wnętrz polskich domów.

Jak dużo ludzi zgłasza się do programu DOROTA WAS URZĄDZI?

O rany! Bardzo dużo! I to od pierwszej serii. Zaskakujące było to, że zgłoszenia zaczęły napływać w momencie kiedy ludzie jeszcze nie wiedzieli w co się mogą wpakować! (śmiech) Nadal przychodzą tysiące zgłoszeń z całej Polski.

Co to właściwie jest za program?

Wszystko zaczęło się od „Metamorfoz Doroty Szelągowskiej” w Stylowym Magazynie w TVN Style. Małgorzata Łupina – szefowa ds. kanałów tematycznych TVN wymyśliła cykl, gdzie w krótkich felietonach pokazywałam jak w prosty i niedrogi sposób dokonać zmian w swoich domach. Potem Małgosia, razem z Joanną Tylman – szefową TVN Style doszły do wniosku, że warto byłoby to rozbudować. Na polskim rynku, nie było programu, który odczarowywałby remont i pokazywał, że z ograniczonym budżetem i bez większego uszczerbku na zdrowiu swoim i mieszkania, można zmienić swoje mieszkanie czy dom. Tak więc program „Dorota was urządzi”, był naturalną wypadkową naszych pomysłów, i jak się okazało potrzeb widzów.

Jacy ludzie się zgłosili?

Zgłaszało się bardzo dużo, bardzo przeróżnych ludzi. Zarówno takich, którzy szukali przygody i coś chcieli zmienić, jak i takich, którzy byli w wielkiej potrzebie, ponieważ kompletnie nie mieli pieniędzy. Zgłaszają się także Ci, którzy nie mają pomysłu, albo odwagi (bo to jest też bardzo duży problem) i nagle stwierdzają OK, to jest ten moment – trzeba coś zmienić! Spośród tych wszystkich zgłoszeń musieliśmy wybrać dwanaście rodzin do pierwszej edycji programu DOROTA WAS URZADZI. To nie było proste, dlatego, że chcesz pomóc wielu ludziom. Staram się wybierać zgłoszenia ciekawe, problematyczne. Dodatkowo przy wyborze zgłoszeń muszę pamiętać, że mam ograniczony budżet i czas – w każdym przypadku tylko 3 dni na remont.

No właśnie, ale oglądając odcinek, w którym jest zrobiona łazienka w jeden dzień za niewielkie pieniadze, ludzie otwierają szeroko oczy i zastanawiają się czy to w ogóle możliwe?

To była metamorfoza robiona jeszcze w ramach „Metamorfoz Doroty Szelągowskiej” dla Stylowego Magazynu. Ten projekt był jeszcze trudniejszy bo rzeczywiście miałam tylko jeden dzień. Ale wszystko się udało, czyli jest to możliwe. Czasami wystarczy pomysł i chęci, by kompletnie odmienić wnętrze. Zrobiliśmy to dokładnie w dwanaście godzin od początku do końca. Natomiast jak już robiliśmy remont łazienki w programie DOROTA WAS URZĄDZI, to trwało trzy dni. Prawdę mówiąc skończyliśmy o drugiej nad ranem, tak więc trzy dni i dwie godziny. (uśmiech) Tylko, że tam było robione wszytko, łącznie z położeniem kafelków.

Rozumiem, że staracie się nie oszukiwać i przestrzegacie zasad programu?

Powiem tak, nie tylko nie staramy się, my po prostu nie oszukujemy. Program ma swoje zasady, których przestrzegamy, inaczej nie miało by to wszystko sensu. Jest budżet którego musimy się trzymać i nie możemy go przekroczyć. Wchodzę na plan już przygotowana, z projektem, który zrobiłam wcześniej na podstawie dokumentacji, ale bohaterów nigdy wcześniej nie widzę, poznaję ich pierwszy raz w towarzystwie kamer. Zdarza się, że wcześniej przygotowany projekt zmienia się w chwili gdy poznaję uczestników osobiście, obserwuję ich, słucham i wtedy widzę jacy są naprawdę, czego chcą, a czego nie byli w stanie do końca powiedzieć przed kamerą podczas dokumentacji. Nie ukrywam, że takie zmiany już na planie bywają problematyczne ale to właśnie sprawia, że ten program jest autentyczny.

Na pewno fajne jest i wydaje mi się, że widzowie to odbierają podobnie, że Ty sama wykonujesz niektóre fizyczne prace, a przynajmniej tak to jest pokazane w programie?

Tak rzeczywiście jest.

Kobieta z młotkiem, z wiertarką? Skąd u ciebie talent do tego typu “męskich” narzędzi?

Wychowywałam się bez ojca i było to dla mnie absolutnie normalne, że zajmuję się pracami męskimi i damskimi. Jeżeli się mieszka tylko z mamą w domu gdzie nie było ogrzewania, a mieszkałyśmy w takim przez długi czas, więc trzeba było czasem wziąć sprawy w swoje ręce i na przykład narąbać drewna, żeby rozpalić w kominku. Tego typu doświadczenia mnie zahartowały i dlatego teraz nie jest dla mnie żadnym problemem siekera, czy też używanie innych narzędzi. A poza tym to ja w ogóle uwielbiam narzędzia…

To się czuje w programie.

I to jest odwieczny konflikt z moim ukochanym stolarzem Darkiem. Pracuję z nim od lat, i bardzo się lubimy, natomiast on rzeczywiście ciężko przeżywa, że nieźle radzę sobie z męskimi pracami.

On jest tym fachowcem w DOROTA WAS URZĄDZI?

Tak jest. Darek stolarz. Wiem, że nasze widzki go bardzo lubią!

No bo on za dużo nie mówi, wykonuje co mu się każe…

On nie mówi? To chyba kwestia montażu. Darek czasem ma potrzebę żeby udowodnić mi, że czegoś nie dam rady zrobić, co oczywiście działa na mnie jak płachta na byka i wtedy mam dziesięć razy więcej siły w sobie i staram się jeszcze bardziej udowodnić mu jak bardzo nie miał racji. Chyba mam w sobie jakiś gen rywalizacji damsko – męskiej. Ale oczywiście, jak coś mi nie wychodzi to mówię do niego: “Dareczku zobacz..., a mógłbyś mi to zrobić?” Wtedy bardzo przyjemne jest być kobietą.

To są takie stereotypy, które dzieci mają wpajane od najmłodszych lat?

Raczej nie w moim przypadku. Ja zawsze chciała opiekować się domem, sprzątać, gotować, przestawiać meble. Takie było moje marzenie od dziecka. I właściwie to w domu rodzinnym zostałam nauczona zawodu, który teraz wykonuję. Moja mama do dziś jeździ meblami non stop, u nas w domu zmieniało się ich ustawienie raz na miesiąc, jak nie częściej.

A może to jednak ty zmieniałaś?

Od pewnego momentu robiłyśmy to już wspólnie z mamą. Nie mogę żyć bez przestawiania mebli, bez remontów, bez zmian. Ciągle czuję potrzebę, żeby coś w domu zmienić, odświeżyć czy przestawić. I jak nadarzyła się okazja, że będę robić program DOROTA WAS URZĄDZI, to pomyślałam, że poza czystą przyjemnością z jego tworzenia będzie on dla mnie swego rodzaju terapią od ciągłego zmieniania własnej przestrzeni, co zapewne bywa uciążliwe dla domowników i czasem sąsiadów (śmiech) Bo tak naprawdę funduję sobie w ciągu trzech miesięcy dwanaście remontów, ze wszystkimi wzlotami i upadkami, z podnieceniem, które towarzyszy pracy nad projektem jak i z niepewnością i lękiem przed tym jak będzie wyglądał efekt końcowy! W pracy projektanta nie masz normalnie takiego tempa, projekty są bardziej rozłożone w czasie. Tu wszystko dzieje się bardzo szybko.

W swoim mieszkaniu też fundujesz sobie takie remonty?

Jak już wspomniałam, cały czas zmieniam i cały czas remontuję, szczególnie, że teraz jestem po przeprowadzce, więc kombinuję co i jak zrobić. Po prostu to lubię. Jak się nie ubrudzę i trochę nie zmęczę, to się źle czuję.

Spopro Polaków wyjechało z kraju w czasach, gdy nie było u nas projektantów wnętrz i nikt nie myślał, że w telewizji będzie taki program jak HOTELOVE, albo DOMY GWIAZD. Mogłabyś przyblizyć te dwa tytuły, które w tym sezonie wchodzą na antenę iTVN?

DOMY GWIAZD to program, który przez wiele lat robiłam dla telewizji DOMO+. Odwiedzałam polskie gwiazdy, celebrytów, aktorów, piosenkarzy oraz polityków w ich domach, rozmawiałam z nimi o wnętrzach, o nich samych. Podziwiałam jak wnętrza odzwierciedlają ich charaktery, ich pasje i fascynacje. To było bardzo inspirujące. Tworzyłam ten program z cudownymi ludźmi, którzy tak jak ja potrafili uszanować czyjąś prywatność, to uszanowanie polegało na tym, że nie zadawaliśmy niewygodnych pytań, nie zaglądaliśmy pod łóżka i zapewne dlatego gwiazdy chętnie nas do siebie zapraszały. To jest ładny program, który opowiada historię ciekawego człowieka przez pryzmat jego mieszkania. Tam nie chodzi tak naprawdę o wygląd domu, tylko o to, jakim lustrem jego wnętrze jest dla gospodarza.

Dlatego tam przede wszystkim rozmawiasz?

Chyba wszyscy jesteśmy zupełnie inni w swoich własnych domach, niż gdziekolwiek indziej. Rozmowa jest bardziej intymna, prawdziwsza. Ten program był bardziej o człowieku niż o tym, czym się otacza. Oczywiście wnętrza były istotne ale najbardziej liczyła się osoba. Co ciekawe zmieniłam zdanie na temat wielu gwiazd, które poznałam w trakcie realizacji programu. W ogóle część znajomości i przyjaźni z tego czasu została mi do dzisiaj. I to była fantastyczna przygoda.

A czy tak jak urzadzają swoje mieszkania gwiazdy, tak teraz wygląda design w Polsce?

Nie, nie, nie. Mieszkania polskich gwiazd, nie mówię o wszystkich, ponieważ ich nie znam, kompletnie nie mają nic wspólnego z designem. Tak naprawdę, może na te kilkadziesiąt odcinków ze trzy wnętrza były zdesignowane, podążające za trendami. Cała reszta domów które odwiedziłam były po prostu przytulne, takie domowe.

Takie swoje?

Takie swoje, takie absolutnie swoje. Jedne są bardziej artystyczne, drugie mniej. Inne są kompletnie abstrakcyjne, jak na przykład mieszkanie, które wynajmuje fantastyczny kucharz Tomasz Jakubiak gdzie w miejscu sypialni jest skład garnków..

Telewizja iTVN przeprowadziła badania z których wynika, że widzowie iTVN w USA, w Kanadzie i w Europie zachwycają się wystrojem wnętrz we współczesnych polskich serialach pokazywanych na antenie iTVN, i nawet próbują naśladować ich wystrój w swoich domach?

Mam wrażenie, że wystroje wnętrz serialowych są bardzo zachowawcze. Tzn. są ładne, ale nie ma w nich odwagi, nie ma tam tak naprawdę designu. Tam jest taka bezpieczna nowoczesność, której ja unikam. Z drugiej strony, są to wnętrza doskonale dopasowane do bohaterów. No i nie zapominajmy o tym, że scenografowie bardzo dbają by nie było tam niepotrzebnego bałaganu. Na wierzchu są tylko ładne rzeczy, niekoniecznie te, których normalny człowiek potrzebuje na co dzień. Do tego kilka sztuczek – takich jak okładki książek, które stoją na półkach są zazwyczaj w kolorach dopasowanych do wnętrza – ciężko to uzyskać w normalnym życiu, w którym jest więcej przypadkowości i chaosu.

DOROTA SZELAGOWSKA TVN ROBERT PRACH 2
DOROTA SZELAGOWSKA TVN ROBERT PRACH 2

DOROTA SZELAGOWSKA TVN ROBERT PRACH 2

A jakbyś się ustosunkowała do tego, że ludzie to chcą nasladować?

Prostota, dopasowanie, przejrzystość, porządek. I pewnie wszystkim się wydaje, że tak jest teraz w typowym, polskim mieszkaniu.

Tylko ciekawe jest to, że widzowie chcą je naśladować, bo zobaczyli je w nowym polskim serialu, mimo, że mają do dyspozycji setki innych, zagranicznych kanałów telewizyjnych….

Może niezależnie od tego gdzie mieszkamy górę bierze nasze pochodzenie? Mamy inną dynamikę zmian. Zagraniczne wnętrza są dla nas zbyt odważne? Wychowaliśmy się w czymś i nagle przenieśliśmy się w inną rzeczywistość wyjeżdżając. Ale w środku cały czas mamy po staremu? Więc myślę, że w tym wszystkim jest jeszcze tęsknota. Absolutnie to rozumiem.

A może to jest tak, że widzowie iTVN otrzymują polski serial i odkrywają, że w Polsce zaczyna być modny design, że ludzie umawiają się z projektantem wnętrz?

Patrząc na to, ilu ludzi po każdym odcinku DOROTA WAS URZĄDZI jest zainteresowanych tym, żeby zrobić im nowe wnętrze, to okazuje się, że w programie oswajamy trochę zawód projektanta wnętrz. Wydaje mi się, że w programie pokazujemy, że może być ktoś, kto wie lepiej od nas, jak urządzić swoje mieszkanie i ten fakt przestaje być w świadomości ludzi problemem. Po prostu, nie można się znać na wszystkim – czasem trzeba posłuchać kogoś kto wie lepiej jak coś zrobić. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby po skończonej pracy ktoś powiedział, że jest źle. Łącznie z tym, że ktoś mi mówił: bo ja bym chciał mieć jasne ściany, a zrobiłam ciemne i okazywało się, że wiedziałam lepiej. I to było niesamowite. Pamiętam jak zrobiłam totalnie zwariowane wnętrze dla takiej pary, która twierdziła, że są minimalistami. A ja im tam “naćkałam” wszystkiego. Kiedy to zobaczyli… to się popłakali ze szczęścia. I powiedzieli do mnie: właśnie o to nam chodziło. Tylko nie wiedzieliśmy jak ci to powiedzieć.

Jak to się stało, że ich przejrzałaś?

W prosty sposób, wysłuchałam ich. Oni powiedzieli: jesteśmy minimalistami i chcemy mieć nowoczesny styl. To ja wtedy pytam: dobra, a jakie jest wasze ulubione miejsce, gdzie lubicie chodzić, gdzie się dobrze czujecie? I wymieniają mi trzy miejsca, z których żadne nie jest nowoczesne, ani minimalistyczne. Chyba jest tak, że czasami ludzie sami nie wiedzą, że wiedzą czego chcą. Tylko trzeba ich uważnie słuchać i jakoś to z nich wyciągnąć.

Czyli ty wtedy musisz być dla nich takim psychologiem?

Absolutnie tak! Bo to jest podstawa pracy z ludźmi, a projektant wnętrz pracuje z ludźmi, więc muszę umieć ich słuchać i muszę umieć z nimi rozmawiać.

Może to przekonuje uczestników programu i widzów, że jesteś zawodowym projektantem wnętrz, który nie boi się skomentować, wyrazić własnej opinii?

Myślę, że moja bezpośredniość wynika z zaangażowania w każdy projekt. Zapewne to sprawia, że czasem stawiam na swoim i działam wbrew „oczekiwaniom” uczestników. Jest to duże ryzyko, które jednak podejmuję i jak już wcześniej wspominałam, ono się opłaca. Ja to kocham robić, co mam nadzieję, widać w programie i właśnie tak pasja powoduje, że program jest autentyczny.

To chyba takim programem, który znosi wszystko jest HOTELOVE, kolejna nowość na antenie iTVN extra.

Tak, HOTELOVE to jest mój autorski program.

Dlaczego tak się nazywa?

HOTELOVE ponieważ powstał z miłości do hoteli. HOTELOVE, bo opowieści hotelowe, bo lubie tę grę słów - HOTEL LOVE. Jestem wielką miłośniczką hoteli. Kocham hotele, w nich odrywamy się od rzeczywistości, tam możemy być kimś i nikim jednocześnie. Jesteśmy najważniejszymi osobami, bo wszyscy tam są dla nas, a z drugiej strony jesteśmy anonimowymi gośćmi z jakiegoś pokoju. Uwielbiam to, że hotel jest zupełnie oddzielnym państwem w państwie. Każdy hotel jest inny i my też możemy być inni. Jest też druga strona mojej miłości do hoteli, jeżeli jesteśmy w “sieciówce”, to “sieciówki” na całym świecie są takie same. I wtedy gdziekolwiek byśmy nie byli to mamy wrażenie, że wróciliśmy do domu, jest tam taka sama wykładzina, taka sama winda i uniformy kelnerów są takie same. Uwielbiam wszystko co się z hotelami wiąże, lobby, bary, restauracje hotelowe, po prostu uwielbiam klimat hoteli. To, że tam jest zupełnie inny rytm życia, i że hotele nigdy nie śpią. Hotele poza tym, że uprzyjemniają nam podróże, to są też fantastycznym źródłem inspiracji, np. do tego jak urządzić własne mieszkanie. I nie mówię tylko o hotelach za granicą, od kilku lat obserwuję, że w Polsce naczyna przybywać ciekawych hoteli na bardzo wysokim światowym poziomie.

Myślę, że widzowie iTVN mogą niejednokrotnie się zdziwić, że w Polsce są tak dobrze urządzone hotele?

Ja byłam nimi zachwycona. A co jeszcze ciekawsze bardzo fajny był też odzew widzów z Polski, którzy pisali np.: „Pani Doroto nie będzie mnie prawdopodobnie nigdy na to stać, ale tak miło się z Panią zwiedzało te hotele, i właśnie sobie pomyślałam, że zrobię taki zagłówek, jaki był w tym hotelu, który Pani pokazała”. To jest fantastyczne. Tak naprawdę pomysł na ten program powstał, kiedy pojechałam do Grand Hotelu w Sopocie i zobaczyłam, jak ten słynny hotel został zniszczony przez sieciówkę, która go kupiła. To był i jest jeden z najważniejszych hoteli w Polsce, przepięknie usytuowany, tuż przy molo, z niewiarygodną historią. Ten budynek to ciekawa historia i wspaniała architektura, a przejęła go niedawno francuska sieć, wyremontowała i zamiast przywrócić jego świetność, zbudowała coś, co trochę straszy. Ktoś nie pomyślał.

Wymyśliłam wtedy wymyśliłam HOTELOVE.

Jakim kluczem wybierałaś te hotele?

Szukałam ich sama, chciałam znaleźć takie, gdzie ktoś jednak pomyślał i przywrócił im dawną świetność. Postanowiłam sprawdzić jak te hotele wyglądają, jak się w nich człowiek czuje i też co mają do zaoferowania, poza samym wyglądem.

Na podstawie tych wizyt jesteś w stanie powiedzieć, jakie są najnowsze trendy w urządzaniu w designie w Polsce? Bo może aktualnie modny jest styl z lat sześćdziesiątych?

Lata sześćdziesiąte to były najpiękniejsze i najlepsze lata polskiego designu, i dlatego on jest i zawsze będzie modny. Design był wtedy na niesamowitym poziomie i nadal wzornictwo z tamtych lat jest wspaniałe i ponadczasowe. Tylko w postrzeganiu tej kwestji dużym problemem jest nasza mentalność, to, że nie doceniamy tego co mieliśmy, co mamy nadal. Po okresie zmian ustrojowych zachłysnęliśmy się nowoczesnością zachodu, która nas dosłownie zalała i zamiast uratować te wszystkie rzeczy, które były ikonami designu poprzednich lat, my chcieliśmy to niszczyć i budować od podstaw nowe. Muszę tu zaznaczyć, że nie jestem pzeciwniczką nowych trendów i cieszy mnie to, że pojawiło i nadal pojawia się tyle nowych rzeczy ale uważam, że nie należy zapominać o tym co było, tym bardziej, jeżeli chodzi o polski design na najwyższym światowym poziomie!

Jak zatem Polacy urządzają swoje wnętrza? Gdyby porównąć te mieszkania w Polsce z tymi w USA, we Francji, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i w Australii?

My lubimy jak rzeczy do siebie pasują, lubimy mieć komplet mebli. Tak więc na pewno tym się różnimy od mieszkańców takich krajów jak USA, Kanada, czy Niemcy. Rzeczy w naszych domach muszą być od kompletu. Wszystko musi do siebie pasować. Tylko po co, skoro nie umiemy jeszcze dobrze łączyć mebli? Dlatego np. IKEA jest takim zbawieniem dla niektórych z nas, bo sobie nagle zdajemy sprawę, że możemy połączyć mebel z tej serii z meblem z tamtej serii i to do siebie dalej pasuje.

Z drugiej strony, jak porównać mieszkania za granicą z mieszkaniami w Polsce to czy nie jest tak, że w naszych jest wszystkiego za dużo?

Dlatego Polacy mają fioła na punkcie szaf i miejsca do przechowywania. I dlatego często kiedy odwiedzam uczestników programu, czy też moich znajomych, zastanawiam się, po co im tyle rzeczy?

Jak przychodzi ciocia do domu to pyta gdzie macie szafy, gdzie to wszystko zmieścicie?

Gdzie macie szafy, gdzie macie firanki i jeszcze może być, gdzie macie dywany. (uśmiech) Natomiast pewnie dlatego, że długo nic nie mieliśmy teraz zbieramy dużo rzeczy. Zupełnie bez sensu. Robiłam kiedyś remont kuchni u jednej dziewczyny, która mieszkała sama, rzadko gotowała, bo zwykle jada na mieście. Kazałam jej wyciągnąć absolutnie wszystko z szafek. Znalazłyśmy tam między innymi serwis obiadowy na dwadzieścia cztery osoby. Jestem osobą gotującą, lubię gotować i dużo gotuję ale nie znałam nazw i przenaczenia połowy rzeczy, które, poza wspomnianym serwisem, ona miała w tych szafkach. Oczywiście sama też nie wiedziała jak się nazywają i do czego służą. Najprostszym urządzeniem była drylownica do wiśni. Kiedy zapytałam ją kiedy ostatnio drylowała wiśnie, okazało się, że nigdy. Więc tak naprawdę miała w tych szafkach mnóstwo niepotrzebnych rzeczy! I takie „zbieractwo” jest u nas, Polaków, typowe.

Kolejną typowo polską manierą, jest oszczędzanie przestrzeni - czyli umieszczamy meble pod ścianami. Ja się zawsze ludzi, którzy tak robią pytam, po co wam to? No bo chcemy, żeby było dużo miejsca – odpowiadają. I wtedy nie wiem, co powiedzieć. Bo ja rozumiem, jeśli ktoś mi powie, mam trójkę dzieci i z tą trójką dzieci tańczę codziennie na środku salonu, to jest OK. Ale najczęściej tak nie jest. Pewnie mogłabym wymienić jeszcze kilka typowo polskich przywar dotyczących urządzania i wyposażania mieszkań, ale nie można skupiać tylko na tym, należy docenić to że mentalność się zmienia, i może za kilka lat już przestaniemy myśleć kategoriami sprzed 30 lat.

Lubisz w swoich programach nawiązywać do światowych trendów designu, znanych np. z filmów?

Tak, ponieważ, mam wrażenie, że często to filmy kształtują nasz światopogląd różwnież na kwestie urządzania wnętrz.

Twój ulubiony styl często pokazywany jest w amerykańskich filmach?

Tak, jest to styl Hampton. Ale lubię też styl skandynawski i styl nowoczesny. Prawdę mówiąc to mam strasznie dużo ulubionych stylów i wzorów. Powinnam mieć dużo mieszkań w jednej kamienicy i się przeprowadzać do nich w zależności od nastroju.

Jakie wnętrza aktualnie ci się podobają?

Wnętrza, w których mieszają się style. Teraz wykańczam swój dom na Warmii, więc on będzie wykończony w stylu Warmia spotyka Mazury, Warmia spotyka Włochy i Warmia spotyka Skandynawię. Tak tam będzie.

Podsumowując, w hotelu, rezydencji gwiazd czy w domu zwykłych ludzi, gdzie czujesz się najlepiej?

Na pewno nie czuję się najlepiej w rezydencjach gwiazd, bo chyba nie specjalnie pasuję do tego świata. Bardzo lubię gwiazdy, które tam mieszkają, ale osobiście wolę takie zwykłe, normalne życie bez błysku fleszy i uśmiechania się do obiektywów na ściankach.

Nie lubisz być rozpoznawana na ulicy?

Bez tego jest przyjemniej. Fajnie jest być anonimowym, dlatego lubię hotele, bo tam jestem anonimowa. Ale też bardzo lubię mieszkania zwykłych ludzi, bo tam jest tak normalnie. Taka normalność, w której wiadomo, że kosz na śmieci jest pod zlewem. Po prostu. (śmiech).

Programy wnętrzarskie: HOTELOVE i DOROTA WAS URZĄDZI mają przekaz edukacyjny. W nich nie boisz się nazywać rzeczy po imieniu. I mam wrażenie, że lubisz to robić?

Ponieważ tak jest. Jeżeli ja to prowadzę program, ja urządzam, jeżeli ja sprawdzam hotele, to jestem tam ja. Nie jestem w stanie być kimś innym – byłoby to oszustwo. Staram się stawiać na swoim ponieważ wiem co robię, mam do tego uprawnienia i na tym się znam. Dlatego ludzie zgłaszają się do programu, chcą żeby ktoś kto zna się na urządzaniu wnętrz im pomógł. Ale też szanuję też czyjeś wybory, jeżeli ktoś mi mówi: kocham to biurko, jest dla mnie ważne i wspaniałe, to mogę odpowiedzieć: OK zostawmy je.

Prawda jest taka, to ja jestem dla ludzi, a nie ludzie dla mnie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to oni bedą mieszkać w tym domu, a nie ja.

Dziękuję bardzo.

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO OGLĄDANIA PROGRAMÓW „HOTELOVE” WE WTORKI O 20.15 (CET – Berlin, CDT - Chicago) I 21.15 (EDT - Nowy Jork) ORAZ „DOMY GWIAZD” W KAŻDĄ ŚRODĘ O TEJ SAMEJ PORZE W ITVN EXTRA.

Materiały ITVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

FACHOWCY

FACHOWCY

ZŁOMOWISKO PL 12

ZŁOMOWISKO PL 12

DIABELNIE BOSKIE

DIABELNIE BOSKIE

ZGŁOŚ REMONT 9

ZGŁOŚ REMONT 9

KRÓLOWE ŻYCIA

KRÓLOWE ŻYCIA

OSADZONE. BLOK F

OSADZONE. BLOK F