POCZĄTKI POLSKIEJ AWIACJI

POCZĄTKI POLSKIEJ AWIACJI
POCZĄTKI POLSKIEJ AWIACJI

POCZATKI POLSKIEJ AWIACJI

Wszystkich fanów samolotów i związanych z nimi ważnymi wydarzeniami w historii Polski zapraszamy na serię „Początki polskiej awiacji”. Cykl będziemy emitować w każdy piątek o godz. 14.55 (CET – Berlin, CDT – Chicago) i 15.55 (EDT – Nowy Jork) na antenie ITVN Extra. Pierwszy odcinek zaprezentujemy już 14 sierpnia!

W kolejnych odcinkach serii „Początki polskiej awiacji” widzowie poznają m.in. historię powstańców wielkopolskich przejmujących lotnisko w Poznaniu w styczniu 1919 roku. 30 zdobytych wówczas maszyn stało się trzonem ojczystej awiacji, która kilka dni później zaatakowała Frankfurt. Dowiedzą się również Państwo, jak rodziło się nie tylko lotnictwo wojskowe, ale też cywilne. Poznaniacy mogli już na początku XX wieku podziwiać krążące nad miastem samoloty i balony, ponieważ powstał tam pierwszy polski aeroklub.

W jaki sposób angielski klasyk, dwupłatowiec znany z filmu „Pożegnanie z Afryką” po służbie w RAF-ie Tiger Moth trafił do Polski? Żwirko i Wigura, ale też Tański, Orliński oraz Góra. Czym wsławiły się te osoby? Czy znane są ich prawdziwe nazwiska? Z czym się kojarzą? Autorzy serii „Początki polskiej awiacji” przedstawiają odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z polskim lotnictwem. Przypominają, że w tej dziedzinie Polacy zdobyli Puchar Lilienthala, wygrali również zawody Challenge, a polskie konstrukcje nieraz wyznaczały kierunki rozwoju lotnictwa. Zapraszamy do ITVN Extra!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

FACHOWCY

FACHOWCY

ZŁOMOWISKO PL 12

ZŁOMOWISKO PL 12

DIABELNIE BOSKIE

DIABELNIE BOSKIE

ZGŁOŚ REMONT 9

ZGŁOŚ REMONT 9

KRÓLOWE ŻYCIA

KRÓLOWE ŻYCIA

OSADZONE. BLOK F

OSADZONE. BLOK F