MAGDALENKA - KULISY BITWY

MAGDALENKA - KULISY BITWY
MAGDALENKA - KULISY BITWY

MAGDALENKA – KULISY BITWY

Policyjny szturm na bandycką kryjówkę w Magdalence rozpoczął się 42 minuty po północy 6 marca 2003 roku. W akcji uczestniczyły dwie grupy, które niestety dały się zaskoczyć mafii. Bomba podłożona przez bandytów już w drugiej minucie operacji zabiła dwóch policjantów. Czy była to wina ich dowódców?

„Magdalenka – kulisy bitwy” to historia policyjnej akcji w podwarszawskiej miejscowości, gdzie w wyniku wybuchu bomby zginęli dwaj antyterroryści, a szesnastu zostało rannych. O tej krwawej operacji opowiadają jej uczestnicy oraz dowodzący tym tragicznym szturmem. Film jest także analizą błędów, które zostały popełnione w Magdalence podczas nieudanego zatrzymania groźnych bandytów. Pokazane są autentyczne zdjęcia oraz materiał zarejestrowany po zakończeniu akcji. W filmie poznają też Państwo matki zabitych policjantów opowiadające o żalu do dowódców oraz rannych antyterrorystów, którzy przeżyli operację i teraz wspominają swoich zmarłych w akcji kolegów.

Na kulisy procesu oficerów policji kierujących atakiem na szefów lokalnej mafii w 2003 r. w dokumencie „Magdalenka – kulisy bitwy” zapraszamy 24 listopada o godzinie 21.05 (CET – Berlin, Paryż, CST – Chicago) i 22.05 (EST – Nowy Jork) do ITVN Extra.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

FACHOWCY

FACHOWCY

ZŁOMOWISKO PL 12

ZŁOMOWISKO PL 12

DIABELNIE BOSKIE

DIABELNIE BOSKIE

ZGŁOŚ REMONT 9

ZGŁOŚ REMONT 9

KRÓLOWE ŻYCIA

KRÓLOWE ŻYCIA

OSADZONE. BLOK F

OSADZONE. BLOK F