BAJKOWE SEANSE

Opowiesci Kota Spiocha_03©MiniMini+
Opowiesci Kota Spiocha_03©MiniMini+

BAJKOWE SEANSE W LIPCU

W każdy weekend od godz. 10.00 (CET – Berlin), 10.00 (CDT – Chicago) i 11.00 (EDT – Nowy Jork) anteną ITVN rządzą dzieci. To z myślą o nich przygotowaliśmy polskie bajki, animacje i programy edukacyjne, które mają pobudzić ich kreatywność i ciekawość świata. To wszystko w rodzimym języku, by zachować jego znajomość wśród najmłodszych. Klasyczne „Zaczarowany ołówek” i „Przygody Kota Filemona”, pełna przydatnych wskazówek „Deserownia” czy zabawna „Mami Fatale” z pewnością skradły serca niejednego urwisa. Co jeszcze przygotowaliśmy na sobotnie i niedzielne bajkowe poranki?

W soboty o godz. 10.00 najmłodsi widzowie ITVN Extra mogą spotkać na antenie „Detektywa Łodygę”, który na temat środowiska wie wszystko. Pluszowy bohater wraz zaprzyjaźnionymi dziećmi zgłębia tajniki fascynujących zjawisk przyrodniczych. Zagadki nieco innej natury rozwiązuje sympatyczna kózka. Już od 18 lipca w każdy sobotni ranek w programie „Meme i przysłowia” tytułowa bohaterka będzie przedstawiać dzieciom znaczenie i historię polskich powiedzonek. W soboty kontynuujemy emisję także edukacyjnych „Czytanek rybki MiniMini” i „Mini cyferek”. Natomiast prawdziwą gratką dla miłośników małych żyjątek i dużych stworzeń będzie program „Kochane zwierzaki”, na który zapraszamy w każdą sobotę o godz. 10.30 (CET – Berlin), 10.30 (CDT – Chicago) i 11.30 (EDT – Nowy Jork) do ITVN Extra.

Mami Fatale_Grupa Smacznego2
Mami Fatale_Grupa Smacznego2

Mami Fatale_Grupa Smacznego2

Z kolei niedzielne poranki będą należeć do pacynkowych postaci, które lubią nauczać lub być nauczane. W „Opowieściach Kota Śpiocha” kochający drzemki i wylegiwanie się na kanapie pupil głosem Piotra Fronczewskiego opowie o dawnych dziejach, legendach i wierzeniach, zaś znana widzom Meme postara się odkryć tajemnice, jakie kryją polskie słowa. Od 19 lipca solidną dawkę przygód będzie serował również „Nasz dziadzio”, staruszek o niezwykłym darze opisywania niecodziennych przygód. Ten wyborny, szalenie zabawny serial animowany z lat 60. z pewnością znajdzie amatorów także wśród dorosłych. Ponadto w każdą niedzielę dzieci będą miały okazję szlifować język angielski z programem „Bobby the snail” oraz zainspirować się do stworzenia ciekawych gadżetów ze zwyczajnych rzeczy wraz z „Triki Tiki”. Zachęcamy do oglądania tych i wielu innych pozycji przygotowanych w trosce o kontakt dzieci z językiem polskim. Do zobaczenia na antenie ITVN Extra!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

FACHOWCY

FACHOWCY

ZŁOMOWISKO PL 12

ZŁOMOWISKO PL 12

DIABELNIE BOSKIE

DIABELNIE BOSKIE

ZGŁOŚ REMONT 9

ZGŁOŚ REMONT 9

KRÓLOWE ŻYCIA

KRÓLOWE ŻYCIA

OSADZONE. BLOK F

OSADZONE. BLOK F