Aktualności

powrót do listy

POTYCZKI NAUKOWCÓW

Polecane |
POTYCZKI NAUKOWCÓW
POTYCZKI NAUKOWCÓW  Foto: TVN

POTYCZKI NAUKOWCÓW

Kilku naukowców oraz pasjonująca walka na argumenty i wynalazki – tak w wielkim skrócie można opisać polską serię dokumentalna „Potyczki naukowców”. Zachęcamy do oglądania programu w ITVN Extra w każdą środę od 13 grudnia o godz. 20.10 (CET – Berlin, Paryż), 20.10 (CST – Chicago) i 21.10 (EST – Nowy Jork).  

POTYCZKI NAUKOWCÓWPOTYCZKI NAUKOWCÓW
POTYCZKI NAUKOWCÓWPOTYCZKI NAUKOWCÓW
Foto: TVN

W programie czterech młodych badaczy, nie tylko udowodni, że świat kręci się wokół nauki, ale również sprawdzi, która dyscyplina jest jej królową na miarę XXI wieku. Korzystając z osiągnięć polskich badań, będą wykazywać, że to ich dziedzina ma największy wpływ na takie aspekty życia jak: medycyna, transport, kultura, rozrywka, sport, telekomunikacja i żywienie. A na zakończenie każdego odcinka wybiorą spośród siebie zwycięzcę.

Potyczki naukowców” poprowadzą Marcin Stolarski – inżynier, Michał Krupiński – fizyk, Monika Koperska – chemik i Zofia Bielecka – biotechnolog. Widzom ITVN Extra zaprezentują najnowsze wynalazki, takie jak Bio-Hydrogen, urządzenie pozwalające na produkcję paliwa bez spalin czy projekt „windy do nieba”, która ma umożliwić zwykłemu człowiekowi podróż w kosmos. Zapraszamy na naszą antenę!

MATERIAŁY Planete+

UGOTUJ MI MAMO!
Następny artykuł:

UGOTUJ MI MAMO!

tvnpix