Niestety Twój system operacyjny nie jest już wspierany i dlatego nie możemy poprawnie wyświetlić tej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

Aktualności

powrót do listy

KWIETNIOWE DOKUMENTY

Polecane | Dokumenty |
KWIETNIOWE DOKUMENTY
KOLOSALNE  Foto: Newen Distribution

KWIETNIOWE DOKUMENTY W ITVN EXTRA

Kwiecień w ITVN Extra należeć będzie do dokumentów. W tym miesiącu w naszym paśmie wieczornym o godzinie 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CDT – Chicago), 20.10 (EDT – Nowy Jork, Toronto) przygotowaliśmy dla Państwa obrazy zrealizowane przez wybitnych reżyserów, które przedstawiają ciekawe, często kontrowersyjne historie! Zapraszamy przed telewizory. Tego nie można przegapić! 

BANKIER, PANIENKI I 18 MILIONÓWBANKIER, PANIENKI I 18 MILIONÓW
Foto: FLAME DISTRIBUTION

W poniedziałek 9 kwietnia zapraszamy na pierwszą część dokumentu, który pokazuje możliwość życia bez chorób i starzenia się. Film „Człowiek 3.0”, poprzez wywiady z naukowcami, pokazuje zmiany w świecie nowoczesnej technologii. Mogą one pomóc osobom z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi oraz niepełnosprawnością. Istnieją duże szanse na to, że być może wkrótce pojawią się sposoby na przezwyciężenie chorób i nawet starzenia się. Drugą część tego obrazu pokażemy 16 kwietnia, a trzecią 23 kwietnia

Równie interesująco zapowiada się „Schronienie”, który wyświetlimy w środę 11 kwietnia. Dwukrotna laureatka Oscara Barbara Kopple, pokazuje rzeczywistość bezdomnych weteranów wojskowych. Reżyserka prowadzi wywiady z organizacją Veterans Resource Center i jej podopiecznymi. Podczas terapii w tym ośrodku odbywa się próba pomocy ciężko doświadczonym przez los mężczyznom. To osoby, które doświadczyły głębokiej traumy. Przerażające wspomnienia wojny zostaną z nimi przez całe życie.  Po służbie wojskowej zaczyna się ciężka próba powrotu do normalnego życia i bycia szczęśliwym człowiekiem.

Tydzień później nie mogą Państwo przegapić historii gigantycznej afery finansowej, której mózgiem był australijski bankier - Stephen Versalko. Dokument „Bankier, panienki i 18 milionów” opisuje autentyczną historię, która zdarzyła się w Australii na początku XXI wieku. Wtedy to właśnie Stephen Versalko, pracownik jednego z australijskich banków, zaczął mieć spore problemy finansowe. By z nich wyjść, wpadł na pomysł oszustwa. Wykorzystał do tego swoich klientów, których namawiał na niekorzystne gospodarowanie swoimi oszczędnościami. Po pewnym czasie dochody Versalko z oszustwa osiągnęły osiemnaście milionów dolarów. Zrealizowany jako dokument fabularyzowany film uświadamia, jak łatwo przestępca może pozyskać zaufanie ludzi i doprowadzić ich do finansowej ruiny.

W czwartek 19 kwietnia wyemitujemy natomiast pierwszą część dokumentu „Kolosalne”, który przedstawia nietypowe maszyny lub konstrukcje o wyjątkowych wymiarach. Poprzez wykorzystanie retrospekcji różnych etapów budowy, występują różnego rodzaju bariery. Na drugą odsłonę tego obrazu zapraszamy tydzień później.

Z kolei w poniedziałek 30 kwietnia zachęcamy Państwa do obejrzenia przerażającego dokumentu „Żywność ‘light’ – prawda czy fałsz?”, który pokazuje prawdziwy wpływ diety opartej na produktach „light” na funkcjonowanie naszego organizmu. W latach sześćdziesiątych przemysł spożywczy wprowadził na rynek taką linię produktów. Miały one być cudownym zamiennikiem wysokokalorycznej żywności i napojów, dostarczając wszystkie składniki pokarmowe. Zawierały mniej cukru, tłuszczu i soli, jednak zachowywały ten sam smak i konsystencję. Okazało się jednak, że pomimo obietnic producentów, produkty „light” są czasami bardziej niebezpieczne od zwykłego cukru, tłuszczu i soli w naszym codziennym jedzeniu i napojach.

Zapraszamy do ITVN Extra na niezwykle dokumenty!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

 

 

 

 

NATURALNIE POLSKA
Następny artykuł:

NATURALNIE POLSKA

tvnpix