Aktualności

powrót do listy

DOKUMENTY NA WEEKEND

Polecane | Programy |
DOKUMENTY NA WEEKEND
NIE PRZEGAP! 

DOKUMENTY NA WEEKEND

W zimowe, chłodne popołudnia zapraszamy Państwa do ITVN Extra na niezwykle interesujące dokumenty. W każdą niedzielę lutego o godzinie 13.05 (CET – Berlin, Paryż), 13.05 (CST – Chicago), 14.05 (EST – Nowy Jork, Toronto) będziemy wyświetlać filmy pełne wiedzy i nauki. Zaczniemy obrazem „Cholesterol – prawdy i mity”, a w kolejnych tygodniach pokażemy  „Co nauka wie o śnie”, „Bariera dźwięku” i „Gorzkie tajemnice cukru”. Tego nie można przegapić! 

CHOLESTEROL - PRAWDY I MITYCHOLESTEROL - PRAWDY I MITY
Foto: TVF International

W pierwszą niedzielę lutego zapraszamy Państwa do ITVN Extra na pełen wiedzy i interesujących ciekawostek dokument „Cholesterol – prawy i mity”. Cholesterol to związek chemiczny, którego wysokie stężenie może spowodować duże szkody dla naszego organizmu. Lekarze często przypominają o tym, by okresowo sprawdzać jego poziom. Jego nadmiar może doprowadzić to poważnych chorób, zwłaszcza serca. W filmie zapoznają się Państwo z najnowszymi wynikami badań naukowych na ten temat. Autorzy dokumentu sprawdzają, czy wysoki cholesterol rzeczywiście jest jedynym powodem, dla którego ludzie na całym świecie doznają zawałów. Naukowcy obalają wiele mitów, powielanych przez ludzi. Wskazują jednak także, jak ważna dla naszego zdrowia jest odpowiednia dieta i ruch na świeżym powietrzu. 

CO NAUKA WIE O ŚNIECO NAUKA WIE O ŚNIE
Foto: TVF International

Tydzień później pokażemy „Co nauka wie o śnie”. Czy sen może być czymś więcej niż tylko spokojnym odpoczynkiem po ciężkim dniu i przygotowaniem organizmu na następny? Twórcy dokumentu dowodzą, że nie jest to jedyna właściwość czasu, na który każdy z nas może sobie pozwolić. Eksperci i naukowcy, wypowiadający się w tym filmie, udowadniają, że porządna dawka nocnego wypoczynku może uchronić nas przed wieloma ciężkimi chorobami, takimi jak Alzheimer. Niedostateczna ilość snu może z kolei doprowadzić nas do zmian w naszym organizmie i problemów z pamięcią. 

BARIERA DŹWIĘKUBARIERA DŹWIĘKU
Foto: Loosehorse

Z kolei 18 lutego wyświetlimy pasjonujący dokument, opisujący najnowsze rozwiązania, które pomagają ludziom uporać się z wadami słuchu pt. „Bariera dźwięku”. Wady słuchu są coraz częstszym problemem, który dotyka naszą ludzkość. Ciągłe używanie słuchawek i otaczający nas hałas sprzyjają powstawaniu tych chorób. Nieleczone potrafią doprowadzić do całkowitej głuchoty. Film pokazuje ludzi, którzy stracili słuch. Dzięki wysiłkom lekarzy z wielu specjalizacji mają jednak szansę go odzyskać. Doktor Laura Viani ze szpitala w Dublinie prowadzi przełomowy program leczenia tych chorób. 

GORZKIE TAJEMNICE CUKRUGORZKIE TAJEMNICE CUKRU
Foto: FRANCE TV

Natomiast w ostatnią niedzielę miesiąca zachęcamy do obejrzenia obrazu „Gorzkie tajemnice cukru”. Cukier zapewnia wielu z nas uczucie satysfakcji i komfortu. Smak słodki uważamy za jeden z najważniejszych w kuchni. Nie uświadamiając sobie jego szkodliwości, zwiększamy częstotliwość spożywania cukru. Prowadzi to do całkowitego uzależnienia, grożącego znacznym pogorszeniem  stanu układu zdrowotnego. Co kryje w sobie przemysł cukrowy? Interesujący dokument opowiada o procesie badawczym i zaskakujących odkryciach naukowych – uzależnieniu od cukru, które powoduje choroby serca, wysokie ciśnienie, chorobę Alzheimera, a nawet śmierć. Dogłębne badania wykazały zagrożenia, wynikające ze spożywania cukru podczas choroby. W poszukiwaniu odpowiedzi, film uświadamia widzom jak pozbyć się słodkiego uzależnienia.

Zapraszamy do ITVN Extra!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

POTYCZKI NAUKOWCÓW
Następny artykuł:

POTYCZKI NAUKOWCÓW

tvnpix