Aktualności

powrót do listy

PRAWDZIWA HISTORIA MUNDIALU

Dokumenty |
PRAWDZIWA HISTORIA MUNDIALU
PRAWDZIWA HISTORIA MUNDIALU   Foto: France Televisions Distribution

PRAWDZIWA HISTORIAMUNDIALU

 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej co cztery lata przyciągają na stadiony i przed telewizory miliony kibiców. Czy jednak dobrze znana jest ich historia? Na dużą dawkę wiedzy i niezwykłych odkryć twórców dokumentu „Prawdziwa historia mundialu” zapraszamy w poniedziałek  17 oraz 24 lipca o godz.19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CDT – Chicago) i 20.10 (EDT – Nowy Jork)do ITVN Extra.

Najstarsze mistrzostwa świata w piłce nożnej zostały zorganizowane w 1930 roku w Urugwaju. Pierwsze miejsce zajęła wówczas drużyna gospodarzy, a w turnieju brało udział 13 zespołów. Od tego czasu zarówno na świecie, jak i w piłce nożnej, zaszło mnóstwo zmian. O wielu z nich opowiada ten dokument.

Autorzy filmu udowadniają, że bardzo często to, co dzieje się poza boiskiem, jest o wiele ciekawsze i zajmujące od samego meczu. Dwuczęściowa „Prawdziwa historia mundialu” to pasjonująca podróż po historii piłki nożnej. Wyprawa, podczas której okaże się, jak często wydarzenia polityczne wpływały na to, co działo się na stadionach. Tego nie można przegapić, dlatego zachęcamy do oglądania ITVN Extra.

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

HOTELOVE
Następny artykuł:

HOTELOVE

tvnpix