Aktualności

powrót do listy

PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA

Dokumenty |
PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA
PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA   Foto: SMG

PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA

Serial „Pierwsza wojna światowa” to ciekawe i pouczające spojrzenie na historię jednego z najważniejszych konfliktów jego przyczyny, skutki i wpływ na dalsze losy Europy. Na kolejne odcinki rosyjskiej produkcji zapraszamy do ITVN Extraod 31 sierpnia w każdy czwartek o godz. 18.20 (CET – Berlin, Paryż), 18.20 (CDT – Chicago), 19.20 (EDT – Nowy Jork)!

Rok 1914 przyniósł „wielką wojnę”, która zaangażowała do walki niemal wszystkie najważniejsze państwa na ówczesnej politycznej mapie świata. Rozpoczęta zamachem na arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie, szybko przerodziła się w globalny konflikt. W serialu „Pierwsza wojna światowa” zobaczą Państwo, w jaki sposób doszło do tego wydarzenia.

Seria to również fascynująca wyprawa w świat początków XX wieku. Wynaleziono wtedy radio, coraz większą popularność zaczęła zdobywać fotografia i kinematografia. A jednak już kilka lat później zmagania na frontach zmieniły się w rywalizację na nowocześniejsze i bardziej śmiercionośne rodzaje broni. Pierwsza wojna światowa kosztowała życie milionów żołnierzy i osób cywilnych. Jakie były jej skutki dla dalszych losów świata? Zachęcamy do oglądania produkcji w ITVN Extra!

 

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

10 ZADAŃ SPECJALNYCH MICHELA MORANA
Następny artykuł:

10 ZADAŃ SPECJALNYCH MICHELA MORANA

tvnpix