Aktualności

powrót do listy

PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA

Dokumenty |
PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA
PIERWSZA WOJNA SWIATOWA SMG 1.JPG 

PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA

Serial „Pierwsza wojna światowa” to ciekawe i pouczające spojrzenie na historię I wojny światowejjej przyczyny, skutki i wpływ na dalsze losy Europy. Na kolejne odcinki rosyjskiej produkcji zapraszamy do ITVN Extraod 24 lutego w każdy piątek o godz. 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CST – Chicago) i 20.10 (EST – Nowy Jork)!

PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA
Foto: SMG

Rok 1914 przyniósł „wielką wojnę”, która zaangażowała do walki niemal wszystkie najważniejsze państwa na ówczesnej politycznej mapie świata. Rozpoczęta zamachem na arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie szybko przerodziła się w globalny konflikt. W serialu „Pierwsza wojna światowa” zobaczą Państwo, w jaki sposób doszło do tego wydarzenia.

Seria to również fascynująca wyprawa w świat początków XX wieku. Wynaleziono wtedy radio, coraz większą popularność zaczęła zdobywać fotografia i kinematografia. A jednak już kilka lat później zmagania na frontach zmieniły się w rywalizację na nowocześniejsze i bardziej śmiercionośne rodzaje broni. Pierwsza wojna światowa kosztowała życie milionów żołnierzy i osób cywilnych. Jakie były jej skutki dla dalszych losów świata? Zachęcamy do oglądania premiery w ITVN Extra!

PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA
Foto: SMG

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

CEGIEŁKA ZDROWIA
Następny artykuł:

CEGIEŁKA ZDROWIA

tvnpix