Aktualności

powrót do listy

OBLICZA WOLNOŚCI W ITVN EXTRA!

Polecane | Dokumenty |
OBLICZA WOLNOŚCI W ITVN EXTRA!
NIE PRZEGAP! 

OBLICZA WOLNOŚCI W ITVN EXTRA!

Wszyscy kochamy wolność, przekraczamy kolejne granice i szukamy sposobu na wyrażenie siebie. 4 lipca w ITVN Extra będziemy obchodzić Dzień Niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa prawdziwe rarytasy. Przez cały wieczór będziemy emitować ekscytujące, intrygujące i niesamowite dokumenty. Zaczniemy już o godzinie 17.55 (CET – Berlin, Paryż), 17.55 (CDT – Chicago) i 18.55 (EDT – Nowy Jork) filmem „Mój pierwszy tatuaż”, który opowiada historię trójki ludzi, którzy zdecydowali się upiększyć swoje ciało. Zaraz po nim, o godzinie 18.45 (CET – Berlin, Paryż), 18.45 (CDT – Chicago) i 19.45 (EDT – Nowy Jork) zabierzemy Państwa w daleką „Podróż na księżyc”. Później pokażemy „Bitcoin – narodziny nowego pieniądza” i opowiemy jak powstała internetowa waluta. Wszystko to o godzinie 19.40 (CET – Berlin, Paryż), 19.40 (CDT – Chicago), 20.40 (EDT – Nowy Jork). Na koniec zapraszamy na dwuczęściowy film „ISIS: droga do radykalizmu”o funkcjonowaniu Państwa Islamskiego - najgroźniejszej organizacji terrorystycznej. Wyemitujemy go o godzinie 20.40 (CET – Berlin, Paryż), 20.40 (CDT – Chicago), 21.40 (EDT – Nowy Jork). Zapraszamy przed telewizory do ITVN Extra!

MÓJ PIERWSZY TATUAŻMÓJ PIERWSZY TATUAŻ

4 lipca nasz „dokumentalny wieczór” rozpoczniemy filmem „Mój pierwszy tatuaż”. To będzie prawdziwa gratka dla osób, które fascynują się zdobieniem ciała. W dokumencie obejrzą Państwo historie kilku bohaterów, którzy zdecydowali się na wykonanie pierwszego w ich życiu tatuażu. Każdy z nich ma inne powody, by dokonać tego zabiegu. Jedni chcą spełnić swoje marzenia, które towarzyszą im od lat. Dla innych jest to wstęp do dorosłego życia i określenie swojej osobowości. Łączy ich jednak pewien lęk przed pójściem do salonu tatuażu i ostateczną decyzją. Jak przeżyją swój pierwszy w życiu tatuaż? Czy w jakiś sposób zmieni to ich charakter? Po odpowiedzi zapraszamy o godzinie 17.55 (CET – Berlin, Paryż), 17.55 (CDT – Chicago) i 18.55 (EDT – Nowy Jork).

PODRÓŻ NA KSIĘŻYCPODRÓŻ NA KSIĘŻYC
Foto: MARTIN HANS SCHMITT

Ci Państwo, którzy interesują się wszechświatem i kosmosem nie mogą przegapić pozycji „Podróż na księżyc”, którą wyemitujemy godzinie 18.45 (CET – Berlin, Paryż), 18.45 (CDT – Chicago) i 19.45 (EDT – Nowy Jork). Jest to pełen kapitalnych ujęć dokument, prezentujący nieznane oblicze kosmosu. Osiemnaście misji amerykańskiego programu kosmicznego Apollo przyniosło wiele doniosłych wydarzeń, których ukoronowaniem było wylądowanie na Księżycu w  1969 roku. Do dzisiaj zdjęcia, wykonane przez amerykańskich astronautów, były najczęściej wykorzystywane jako ilustracje w filmach. W tym obrazie, dzięki najnowocześniej technologii, możemy obejrzeć fotografie kosmosu w jakości, w której nigdy nie były pokazywane. Składający się z kilkuset ujęć dokument jest niezwykłym spectrum przestrzeni kosmicznej oraz hołdem dla ludzi, którzy brali udział w amerykańskim programie kosmicznym.

BITCOIN - NARODZINY NOWEGO PIENIĄDZABITCOIN - NARODZINY NOWEGO PIENIĄDZA

Na równie interesujący dokument zapraszamy chwilę później, bo o godzinie 19.40 (CET – Berlin, Paryż), 19.40 (CDT – Chicago), 20.40 (EDT – Nowy Jork). Wyświetlimy wtedy „Bitcoin – narodziny nowego pieniądza”, czyli historię kryptowaluty, która od 2009 roku podbija światowe rynki, budząc przy tym wiele kontrowersji. Pomimo wieloletniej ekspansji bitcoinów, światowi finansiści ostrzegają przed jego używaniem. Dla zwolenników tego rodzaju płatności jest to świetny sposób na dokonywanie wpłat i zakupy rozmaitych dóbr. Film próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wprowadzenie tej waluty i jej coraz większa popularność może wpłynąć na nasze nawyki finansowe i wydawanie przez nas pieniędzy. Czy bitcoin jest środkiem, który doprowadzi do zaniku narodowych walut i papierowych pieniędzy? Zachęcamy do oglądania.

ISIS: droga do radykalizmuISIS: droga do radykalizmu

Na zakończenie tego wieczoru, zapraszamy na bardzo interesujący film „ISIS: droga do radykalizmu”, który opowiada o funkcjonowaniu Państwa Islamskiego. Mimo zmasowanych działań światowych mocarstw, które mają powstrzymać jego rozwój, organizacja wciąż znajduje chętnych do walki w jej szeregach. Dokonuje również kolejnych ataków, jak te w Paryżu czy w Londynie. Każdego roku z rąk bojowników ISIS giną tysiące ludzi na całym świecie. Dokument jest niezwykłym i poruszającym filmem o tej organizacji. Pokazuje, w jaki sposób rekrutują oni kolejnych członków i jakimi sposobami dokonują kolejnych zamachów. Dzięki wypowiedziom ekspertów i specjalistów od terroryzmu widzowie dowiedzą się, jak działalność Państwa Islamskiego wpływa na życie wielu ludzi. Ten niezwykły dokument wyemitujemy w dwóch częściach. Pierwszą o godzinie o godzinie 20.40 (CET – Berlin, Paryż), 20.40 (CDT – Chicago), 21.40 (EDT – Nowy Jork), a drugą o godzinie 21.25 (CET – Berlin, Paryż), 21.25 (CDT – Chicago) i 22.25 (EDT – Nowy Jork).

Spędźmy ten wieczór razem! Zapraszamy na Oblicza wolności do ITVN Extra.

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORÓW

REMONT W 48H
Następny artykuł:

REMONT W 48H

tvnpix