Aktualności

powrót do listy

DEFACTO

Programy |
DEFACTO
DEFACTO   Foto: TVN

DEFACTO

Czym jest sztuczna inteligencja? Dlaczego ludzie lunatykują? Czy możemy zapewnić sobie długowieczność? Naukowcy od lat starają się odnaleźć odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań. „DeFacto” to program łączący naukę z rozrywką, w którym eksperci dzielą się z widzami swoimi odkryciami. Zapraszamy do oglądania ITVN Extra od poniedziałku do piątku o godzinie 17.55 (CET – Berlin, Paryż), 17.55 (CST – Chicago) i 18.55 (EST – Nowy Jork).

Ekipa „DeFacto" pokaże między innymi, jak w ciągu jednego dnia powstaje… samochód. Tak, to możliwe! O szóstej rano do fabryki dostarczany jest zwój zwykłej blachy, a wieczorem wyjeżdża z niej lśniący kabriolet. Poza tym przetestuje m.in. metody zapobiegania cebulowym łzom. Dowie się również, co można wyczytać z jednej kropli krwi, jak wyglądają zdrowe krwinki i co się z nimi dzieje, gdy źle się odżywiamy. A na koniec twórcy zabiorą Państwa na spacer do ZOO. Jednak to nie będzie zwykła przechadzka! Zajrzymy bowiem do miejsc, do których normalnie zwiedzający nie mają wstępu.

W kolejnych odsłonach programu przekonają się Państwo, czy można prać bez użycia wody. Jeśli nie w H2O, to w czym? Co dzieje się z ubraniami po tym, jak oddajemy je do czyszczenia? Prosto z pralni zabierzemy widzów na spacer po zabytkowym browarze, gdzie krok po kroku pokażemy, jak w tradycyjny sposób warzy się piwo. Poza tym czeka Państwa ciekawy eksperyment: sprawdzimy wiarygodność portretu uwzględniającego upływający czas na przykładzie naszej redakcyjnej koleżanki. Efekty są zdumiewające! Zapraszamy do ITVN Extra.

 

MATERIAŁY TTV

ŚWIĄTECZNE DOKUMENTY W ITVN EXTRA
Następny artykuł:

ŚWIĄTECZNE DOKUMENTY W ITVN EXTRA

tvnpix