Aktualności

powrót do listy

CZYTANKI RYBKI MINIMINI

Polecane |
CZYTANKI RYBKI MINIMINI
CZYTANKI RYBKI MINI MINI  Foto: MINI MINI

CZYTANKI RYBKI MINIMINI

 

Jakie historie skrywają się na kartach polskich bajek i tomików wierszy? „Czytanki Rybki MiniMini” zachęcają maluchów, ich rodziców i opiekunów do wspólnego czytania oraz poznawania literatury dziecięcej. Na program edukacyjny łączący przyjemne z pożytecznym zapraszamy w każdą sobotę od 19 sierpnia o godz. 10.45 (CET – Berlin, Paryż), 10.45 (CDT – Chicago) i 11.45 (EDT – Nowy Jork) do ITVN Extra! 

CzytankiRybkiMiniMini01©MiniMini+.jpgCzytankiRybkiMiniMini01©MiniMini+.jpg

O czym opowiadają utwory „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Kaczka dziwaczka”, „Samochwała”, „Stefek Burczymucha” czy „Pan Zielonka”? Kto napisał te znane od pokoleń wierszyki dla dzieci? Jakie słyszy się rozmowy „na straganie w dzień targowy”? Program „Czytanki Rybki MiniMini” przybliża wiersze autorstwa znanych i lubianych pisarzy dla najmłodszych, takich jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Maria Konopnicka.

Bohaterami cyklu są dzieci, które z zapałem czytają polską literaturę. Co więcej, każdy odcinek poświęcony jest określonej tematyce: porom roku, zwierzętom czy kolorom. Ilustracją opowieści są rysunki stworzone przez przedszkolaki, zaś scenografią – przyroda i naturalne otoczenie. Do czytania na zielonych łąkach, w ogrodach zoologicznych i wnętrzach księgarni wraz z Rybką MiniMini zapraszamy do ITVN Extra.

MATERIAŁY ©MiniMini+

ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK
Następny artykuł:

ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK

tvnpix