Aktualności

powrót do listy

CEGIEŁKA ZDROWIA

Programy |
CEGIEŁKA ZDROWIA
CEGIEŁKA ZDROWIA  Foto: TVN

CEGIEŁKA ZDROWIA

„Cegiełka zdrowia” to program, w którym prowadząca Agnieszka Cegielska wraz z dietetykami, trenerami i lekarzami szczegółowo omawia choroby cywilizacyjne.Zachęcamy do oglądania kolejnych odcinków w każdą niedzielę od 19 lutego o godz. 12.40 (CET – Berlin, Paryż), 12.40 (CST – Chicago) i 13.40 (EST – Nowy Jork, Toronto) na antenie ITVN Extra!

W „Cegiełce zdrowia” zaproszeni eksperci i specjaliści wyjaśniają, jak żyć, by zminimalizować ryzyko zachorowania i gdzie się leczyć, jeśli już zdarzy się komuś zachorować. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. bóle kręgosłupa, na które cierpi w XXI wieku coraz więcej osób. Dlaczego się pojawiają i jak sobie z nimi radzić? Omówiona zostanie również cukrzyca typu 2 – najczęściej występująca na świecie. Jakie są przyczyny jej powstawania, jak przebiega leczenie, jak powinna wyglądać dieta osoby cierpiącej na tę dolegliwość?

Oprócz tego razem z ekipą widzowie odkryją tajniki choroby autoimmunologicznej Hashimoto i dowiedzą się, czy zmianą trybu życia lub diety można sobie pomóc w trakcie leczenia. Dodatkowo przeanalizujemy coraz częstszy problem otyłości, alergii i astmy, dotykający nawet najmłodszych. Nasi fachowcy pochylą się także nad kłopotami związanymi z nadciśnieniem, wrzodami żołądka, żylakami oraz reumatyzmem czy kamicą nerkową. Agnieszka Cegielska z psychoanalitykiem porozmawia też o anoreksji, depresjach i fobiach. Garść tak dobrych porad tylko w ITVN Extra!

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW TVN METEO ACTIVE

 

SCHUDNIJ JAK JA
Następny artykuł:

SCHUDNIJ JAK JA

tvnpix