Aktualności

powrót do listy

ANDRZEJ SOŁTYSIK PRZEDSTAWIA

Polecane | Programy |
ANDRZEJ SOŁTYSIK PRZEDSTAWIA
ANDRZEJ SOLTYSIK PRZEDSATWIA TVN MICHAL LICHTANSKI 1.jpg 

ANDRZEJ SOŁTYSIK PRZEDSTAWIA

„Andrzej Sołtysik przedstawia” to program, który przybliża historię kina opowiedzianą przez pryzmat wybranego zjawiska, zachowania, przedmiotu czy motywu. Analizie poddane zostaną różne gatunki filmów: komedie, dramaty, horrory. Prowadzący porówna sceny, w których jeden detal współtworzył klimat ujęcia na równi z bohaterem.Zapraszamy na antenę ITVN Extra w każdy poniedziałek o godzinie 19.40 (CET - Berlin, Paryż, CST- Chicago) i 20.40 (EST - Nowy Jork, Kanada)!

W tym cyklu Andrzej Sołtysik pokazuje różne pomysły na wykorzystanie tego samego „fetysza” filmowego w zależności od wizji scenarzysty i reżysera. W jednym filmie ten sam papieros może mieć konotację erotyczną, a w innym kryminalną. Jak wprowadza i realizuje się takie zabiegi? Okazuje się, że czasem pozornie mało znaczący element napędza całą fabułę.

Znany dziennikarz odkryje również inne tajemnice znanych ekranizacji. Opowie o kreacjach tytułowych postaci, a także aktorów wcielających się w te role i związanych z nimi prywatnych epizodach. Filmoznawca nie będzie przy tym ukrywać pikantnych szczegółów towarzyszących wyzwaniom aktorskim.

Zdradzi, jakie wątki przybliżają twórcy filmów rozgrywających się na planie cyrku czy podczas scen nagrywanych w windzie. Dodatkowo zaprezentuje sylwetki znanych gwiazd polskiego kina m.in.: Krystyny Jandy, Anny Dymnej, Kingi Preis, Tomasza Kota, Pawła Deląga, Jerzego i Macieja Stuhrów. Zachęcamy więc do oglądania „Andrzej Sołtysik przedstawia” w ITVN Extra.

AGI BAGI
Następny artykuł:

AGI BAGI

tvnpix