Aktualności

powrót do listy

ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK

Polecane | Dokumenty | Filmy |
ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK
ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK  Foto: AMPERSAND

ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK

„Alain Robert – człowiek pająk” to francuski dokument, którego tytułowy bohater od lat, bez żadnych zabezpieczeń wdrapuje się na najwyższe wieżowce świata. Zachęcamy do obejrzenia filmu w ITVN Extra w poniedziałek 21 sierpnia o godz. 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CDT - Chicago) i 20.10 (EDT – Nowy Jork)

ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄKALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK
Foto: AMPERSAND

Ku ogromnej radości widzów i rozpaczy policji, Alain Robert – znany szerzej jako „człowiek pająk” – wspina się na wszelkiego rodzaju drapacze chmur. Zdecydowanie ma słabość do tych najwyższych, takich jak Sears Towers w Chicago, Petronas Towers w Kuala Lumpur czy Taipei 101 w Tajwanie.

Niewysoki, niemal pięćdziesięcioletni mężczyzna uchodzi za fizyczny fenomen potrafiący udźwignąć cały ciężar ciała na jednym palcu, nawet mimo poważnej kontuzji odniesionej po upadku w 1982 r. Paradoksalnie to właśnie po tym wypadku rozwinął swój unikatowy styl wspinaczki polegający na wykorzystaniu jedynie siły rąk. Swoją pasję kontynuuje bez żadnego zabezpieczenia.

Dzisiaj, po zdobyciu ponad 100 wieżowców, wielu aresztowaniach i kilku pobytach w więzieniu, Alain Robert stanowi legendę. Jednak jaką osobą jest naprawdę niezwykły wspinacz? Co go motywuje? Widzowie ITVN Extra poznają go, oglądając zapierający dech w piersiach dokument „Alain Robert - człowiek pająk”. Zapraszamy! 

ALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄKALAIN ROBERT – CZŁOWIEK PAJĄK
Foto: AMPERSAND

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORA

ZESZYT ĆWICZEŃ
Następny artykuł:

ZESZYT ĆWICZEŃ

tvnpix